Themes - Twenty Twelve - en to fi translation catalogue (61 entries)

note: Description of the theme
en: The 2012 theme for WordPress is a fully responsive theme that looks great on any device. Features include a front page template with its own widgets, an optional display font, styling for post formats on both index and single views, and an optional no-sidebar page template. Make it yours with a custom menu, header image, and background.
fi: 2012-teema on täysin mukautuva ja näyttää hyvältä joka päätelaitteella. Joitakin ominaisuuksia: erillinen etusivupohja omine vimpaimineen, valinnainen otsikkofontti, omat tyylit eri artikkelimuodoille ja valinnainen sivupalkiton sivupohja. Valikkoa, taustakuvaa ja otsakekuvaa voi muokata.

note: Template Name of the theme
en: Full-width Page Template, No Sidebar
fi: Täyslevyinen, ei sivupalkkia

note: Template Name of the theme
en: Front Page Template
fi: Etusivu

note: translators: %s: Tag title.
en: Tag Archives: %s
fi: Avainsana-arkisto: %s

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
fi: Hakusi ei valitettavasti tuottanut yhtään tulosta. Yritä uudelleen eri hakusanoilla.

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
fi: Hakutulokset kohteelle: %s

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
fi: Oletko valmis julkaisemaan ensimmäisen kirjoituksesi? <a href="%s">Aloita tästä</a>.

en: No posts to display
fi: Ei mitään nähtävää

en: Next &rarr;
fi: Seuraava &rarr;

en: &larr; Previous
fi: &larr; Edellinen

en: Skip to content
fi: Siirry sisältöön

en: Menu
fi: Valikko

note: translators: 3: Date, 4: Author display name.
en: This entry was posted on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
fi: Julkaistu %3$s<span class="by-author">, kirjoittanut %4$s</span>.

note: translators: 1: Category name, 3: Date, 4: Author display name.
en: This entry was posted in %1$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
fi: Julkaistu %3$s kategoriassa %1$s<span class="by-author">, kirjoittanut %4$s</span>.

note: translators: 1: Category name, 2: Tag name, 3: Date, 4: Author display name.
en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
fi: Julkaistu %3$s kategoriassa %1$s avainsanoilla %2$s<span class="by-author">, kirjoittanut %4$s</span>.

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
fi: Näytä kaikki artikkelit kirjoittajalta %s

en: Reply
fi: Vastaa

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi on arvioitavana.

note: translators: 1: Date, 2: Time.
en: %1$s at %2$s
fi: %1$s  %2$s

en: Post author
fi: Artikkelin kirjoittaja

en: (Edit)
fi: (Muokkaa)

en: Pingback:
fi: Päivitysilmoitus:

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat artikkelit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat artikkelit

en: Post navigation
fi: Artikkelien selaus

en: Second Front Page Widget Area
fi: Toinen etusivun sivupohja

en: Appears when using the optional Front Page template with a page set as Static Front Page
fi: Näytetään etusivulla silloin, kun etusivuksi on asetettu staattinen sivu, jolla käytetään valinnaista Etusivu-sivupohjaa.

en: First Front Page Widget Area
fi: Ensimmäinen etusivun vimpainalue

en: Appears on posts and pages except the optional Front Page template, which has its own widgets
fi: Näytetään kaikilla sivuilla, lukuun ottamatta Etusivu-sivupohjaa, jolla on omat vimpaimensa.

en: Main Sidebar
fi: Sivupalkki

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
fi: Sivu %s

en: Primary Menu
fi: Ensisijainen valikko

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
fi: Voimanlähteenä %s

en: Semantic Personal Publishing Platform
fi: Merkityksellinen henkilökohtainen julkaisualusta

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Katso kaikki artikkelit kirjoittajalta %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Featured post
fi: Näytteillä oleva artikkeli

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Apologies, but no results were found. Perhaps searching will help find a related post.
fi: Valitettavasti mitään ei löytynyt. Ehkä löydät etsimäsi hakutoiminnon avulla.

en: Nothing Found
fi: Mitään ei löytynyt.

en: Link
fi: Linkki

en: Edit
fi: Muokkaa

en: % Replies
fi: % vastausta

en: 1 Reply
fi: 1 vastaus

en: Leave a reply
fi: Vastaa

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
fi: Kestolinkki: %s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Lue loppuun <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
fi: Kommentointi on suljettu.

en: Newer Comments &rarr;
fi: Uudemmat kommentit &rarr;

en: &larr; Older Comments
fi: &larr; Vanhemmat kommentit

en: Comment navigation
fi: Kommenttien selaus

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
fi: Aihearkisto: %s

note: translators: Author display name. translators: %s: Author display name.
en: About %s
fi: Tietoja %s

note: translators: Author display name.
en: Author Archives: %s
fi: Kirjoittajan arkistot:%s

en: Archives
fi: Arkistot

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
fi: Arkistot vuoden mukaan: %s

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
fi: Arkistot kuukauden mukaan: %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
fi: Arkistot päivämäärän mukaan: %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fi: Emme valitettavasti löytäneet etsimääsi. Ehkä hakutoiminnosta on apua.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
fi: Tämäpä on jokseenkin noloa.

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
fi: https://fi.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
fi: WordPress-tiimi
