Themes - Twenty Sixteen - en to fi translation catalogue (63 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
fi: Twenty Sixteen on moderni näkemys ikivihreästä WordPress-asettelusta – vaakasuuntainen ylätunniste valinnaisen oikean sivupalkin kanssa toimii täydellisesti blogeissa ja verkkosivuilla. Sillä on räätälöitävät värivalinnat kauniilla oletusväriyhdistelmillä, harmoninen joustava rakenne käyttäen mobiili ensin -lähestymistapaa ja huoliteltu jokaisen yksityiskohdan viimeistely. Twenty Sixteen saa WordPressisi näyttämään kauniilta kaikkialla.

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
fi: Muokkaa<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
fi: Jatka lukemista<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Red
fi: Punainen

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
fi: Yksi ajatus artikkelista &ldquo;%s&rdquo;

[ctx: submit button]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Search
fi: Haku

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
fi: Haku &hellip;

[ctx: label]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Search for:
fi: Etsi:

en: Footer Primary Menu
fi: Alatunnisteen ensisijainen valikko

en: Footer Social Links Menu
fi: Alatunnisteen sosiaaliset linkit -valikko

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
fi: Lisää vimpaimia sivupalkkiin.

en: Featured
fi: Suositellut

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fi: Emme valitettavasti löytäneet etsimääsi. Ehkä hakutoiminnosta on apua.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
fi: Pahoittelut mutta mitään ei löytynyt hakuehdoillasi. Kokeile uudelleen joillakin toisilla hakusanoilla.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
fi: Oletko valmis julkaisemaan ensimmäisen kirjoituksesi? <a href="%1$s">Aloita tästä</a>.

en: Nothing Found
fi: Mitään ei löytynyt

note: translators: %s: The post author display name.
en: View all posts by %s
fi: Näytä kaikki käyttäjän %s artikkelit

en: Author:
fi: Tekijä:

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Previous post:
fi: Edellinen artikkeli:

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Next post:
fi: Seuraava artikkeli:

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

note: translators: %s: The search query.
en: Search Results for: %s
fi: Hakutulokset: %s

[ctx: Used before tag names.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Tags
fi: Avainsanat

[ctx: Used before category names.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Categories
fi: Kategoriat

[ctx: Used before publish date.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Posted on
fi: Julkaistu

[ctx: Used before post format.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Format
fi: Artikkelimuoto

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
fi: Jätä kommentti<span class="screen-reader-text"> artikkeliin %s</span>

[ctx: Used before post author name.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Yellow
fi: Keltainen

en: Gray
fi: Harmaa

en: Dark
fi: Tumma

en: Default
fi: Oletus

en: Secondary Text Color
fi: Toissijainen tekstin väri

en: Main Text Color
fi: Pääasiallinen tekstin väri

en: Link Color
fi: Linkin väri

en: Page Background Color
fi: Sivun taustaväri

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
fi: <span class="meta-nav">Julkaistu artikkelissa</span><span class="post-title">%title</span>

en: Base Color Scheme
fi: Väriteema

note: translators: %s: The current WordPress version.
en: Twenty Sixteen requires at least WordPress version 4.4. You are running version %s. Please upgrade and try again.
fi: Twenty Sixteen vaatii vähintään WordPressin version 4.4. Sinulla on käytössä versio %s. Päivitä ja yritä uudelleen.

[ctx: Used before full size attachment link.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Full size
fi: Täysikokoinen

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Next Image
fi: Seuraava kuva

en: Previous Image
fi: Edellinen kuva

en: Menu
fi: Valikko

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
fi: Siirry sisältöön

en: expand child menu
fi: näytä alavalikko

en: collapse child menu
fi: piilota alavalikko

en: Appears at the bottom of the content on posts and pages.
fi: Näkyy sisällön jälkeen artikkeleissa ja sivuissa.

en: Content Bottom 1
fi: Sisältö ala 1

en: Content Bottom 2
fi: Sisältö ala 2

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Social Links Menu
fi: Some-valikko

en: Primary Menu
fi: Ensisijainen valikko

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
fi: Palvelun tarjoaa %s

en: Comments are closed.
fi: Kommentit on suljettu.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[0]: %1$s vastaus artikkeliin &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[1]: %1$s vastausta artikkeliin &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Page
fi: Sivu

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
fi: Näyttää siltä että täällä ei ole mitään. Kokeilepa hakua?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
fi: Hups! Etsimääsi sivua ei löytynyt.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
fi: WordPress-tiimi
