Themes - Twenty Seventeen - en to fi translation catalogue (89 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Seventeen brings your site to life with header video and immersive featured images. With a focus on business sites, it features multiple sections on the front page as well as widgets, navigation and social menus, a logo, and more. Personalize its asymmetrical grid with a custom color scheme and showcase your multimedia content with post formats. Our default theme for 2017 works great in many languages, for any abilities, and on any device.
fi: Twenty Seventeen herättää sivustosi eloon otsakevideoilla ja suurilla artikkelikuvilla. Se keskittyy yrityssivustoihin ja sisältää mukautettavan etusivun useilla osioilla. Tee siitä persoonallinen esimerkiksi vimpaimilla, valikolla, sosiaalisilla valikoilla, logolla ja valitsemillasi väreillä. Oletusteemamme vuodelle 2017 toimii loistavasti useilla kielillä, millä tahansa laitteella sekä laajalle joukolle käyttäjiä.

en: Contact us
fi: Ota yhteyttä

en: We are proud to serve outstanding clients.
fi: Palvelemme ylpeänä upeita asiakkaitamme.

en: Contact Us
fi: Ota yhteyttä

en: Video Production
fi: Videotuotanto

en: Marketing &amp; SEO
fi: Markkinointi ja SEO

en: Content Strategy
fi: Sisältöstrategia

en: Web Development
fi: Webkehitys

en: Services
fi: Palvelut

en: Strategy
fi: Strategia

en: Direct Light
fi: Suora valo

en: Design
fi: Suunnittelu

en: Images with Link
fi: Kuvia linkeillä

en: Need a website? We&#39;ve got you covered. Our design team will create a stunning design to transform your brand.
fi: Tarvitsetko sivuston? Me hoidamme asian. Suunnittelutiimimme luo lyömättömän designin, joka kohottaa brändisi uudelle tasolle.

en: Web Design
fi: Websuunnittelu

en: White border
fi: Valkoinen reunus

en: See Case Study
fi: Tutustu asiakastarinaan

en: Communicate your purpose and goals with a beautiful logo that encapsulates your business.
fi: Viesti pyrkimyksesi ja tavoitteesi kauniilla logolla, joka tavoittaa yrityksesi olemuksen ytimen.

en: Branding
fi: Brändäys

en: Black Stripes
fi: Mustat raidat

en: Images with Text and Link
fi: Kuvat tekstillä ja linkillä

en: Our Services
fi: Palvelumme

en: Attract Leads with Marketing Campaigns that Work
fi: Houkuttele liidejä markkinointikampanjoilla, jotka toimivat

en: Large Heading with Button
fi: Iso otsikko painikkeella

en: Footer
fi: Alapalkki

en: Add widgets here to appear in your sidebar on blog posts and archive pages.
fi: Lisää vimpaimia artikkelien ja arkistosivujen sivupalkkiin.

en: Blog Sidebar
fi: Blogin sivupalkki

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Scroll down to content
fi: Vieritä alas sisältöön

[ctx: Theme starter content]
en: Coffee
fi: Kahvi

[ctx: Theme starter content]
en: Sandwich
fi: Voileipä

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Pause background video
fi: Keskeytä taustavideo

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Play background video
fi: Näytä taustavideo

note: translators: %s: The section ID.
en: Front Page Section %s Placeholder
fi: Etusivuosion %1$s paikka

en: When the two-column layout is assigned, the page title is in one column and content is in the other.
fi: Kun kahden sarakkeen asettelu on valittu, sivun otsikko on yhdessä sarakkeessa ja sisältö on toisessa.

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Next Post
fi: Seuraava artikkeli

en: Posts
fi: Artikkelit

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Tags
fi: Avainsanat

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Categories
fi: Kategoriat

note: translators: %s: Post date.
en: <span class="screen-reader-text">Posted on</span> %s
fi: <span class="screen-reader-text">Julkaistu</span> %s

note: translators: %s: Post author.
en: by %s
fi: kirjoittanut %s

en: Please define an SVG icon filename.
fi: Määrittele SVG-ikonin tiedostonimi.

en: Please define default parameters in the form of an array.
fi: Määrittele oletusparametrit array-muodossa.

en: Select pages to feature in each area from the dropdowns. Add an image to a section by setting a featured image in the page editor. Empty sections will not be displayed.
fi: Valitse sivut, jotka haluat näyttää kullakin alueella pudotusvalikoista. Lisää kuva osioon asettamalla valitsemallesi sivulle artikkelikuva. Tyhjiä osioita ei näytetä.

note: translators: %d: The front page section number.
en: Front Page Section %d Content
fi: Etusivuosion %d sisältö

en: Two Column
fi: Kaksi saraketta

en: One Column
fi: Yksi sarake

en: Page Layout
fi: Sivun asettelu

en: Theme Options
fi: Teeman asetukset

en: Custom
fi: Oma

en: Light
fi: Vaalea

en: Color Scheme
fi: Väriskaala

en: Default Header Image
fi: Oletusotsakekuva

en: Footer 2
fi: Alatunniste 2

en: Add widgets here to appear in your footer.
fi: Lisää tähän vimpaimia, jotka haluat näkyviin alatunnisteeseen.

en: Footer 1
fi: Alatunniste 1

en: Top Menu
fi: Ylävalikko

en: Reply
fi: Vastaa

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fi: Emme valitettavasti löytäneet etsimääsi. Ehkä hakutoiminnosta on apua.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
fi: Pahoittelut mutta mitään ei löytynyt hakuehdoillasi. Kokeile uudelleen joillakin toisilla hakusanoilla.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
fi: Oletko valmis julkaisemaan ensimmäisen kirjoituksesi? <a href="%1$s">Aloita tästä</a>.

en: Nothing Found
fi: Mitään ei löytynyt

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Previous Post
fi: Edellinen artikkeli

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Previous
fi: Edellinen

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Next
fi: Seuraava

[ctx: submit button]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Search
fi: Haku

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
fi: Haku &hellip;

[ctx: label]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Search for:
fi: Etsi:

note: translators: Search query.
en: Search Results for: %s
fi: Hakutulokset: %s

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
fi: Jatka lukemista<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Dark
fi: Tumma

note: translators: %s: The current WordPress version.
en: Twenty Seventeen requires at least WordPress version 4.7. You are running version %s. Please upgrade and try again.
fi: Twenty Seventeen vaatii vähintään WordPressin version 4.7. Sinulla on käytössä versio %s. Päivitä ja yritä uudelleen.

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
fi: Muokkaa<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Menu
fi: Valikko

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
fi: Siirry sisältöön

en: Collapse child menu
fi: Piilota alavalikko

en: Expand child menu
fi: Näytä alavalikko

en: Social Links Menu
fi: Some-valikko

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
fi: Palvelun tarjoaa %s

en: Footer Social Links Menu
fi: Alatunnisteen sosiaaliset linkit -valikko

en: Comments are closed.
fi: Kommentit on suljettu.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s Reply to &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s Replies to &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[0]: %1$s vastaus artikkeliin &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[1]: %1$s vastausta artikkeliin &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One Reply to &ldquo;%s&rdquo;
fi: Yksi vastaus artikkeliin &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Page
fi: Sivu

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Next page
fi: Seuraava sivu

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
fi: Näyttää siltä että täällä ei ole mitään. Kokeilepa hakua?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
fi: Hups! Etsimääsi sivua ei löytynyt.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
fi: WordPress-tiimi
