Development (trunk) - en to fi translation catalogue (45 entries)

en: Done! <strong>%s</strong> link imported | Done! <strong>%s</strong> links imported
fi[0]: Valmis! Tuotiin <strong>%s</strong> linkki.
fi[1]: Valmis! Tuotiin <strong>%s</strong> linkkiä.

en: <a href="http://wordpress.org/">The official WordPress site</a>
fi: <a href="http://wordpress.org/">Virallinen WordPress-sivusto</a>

en: Secondly, we have attempted to preserve post authors.  If you are the only author or contributor to your blog, then you are safe.  In most cases, we are successful in this preservation endeavor.  However, if we cannot ascertain the name of the writer due to discrepancies between database tables, we assign it to you, the administrative user.
fi: Olemme yrittäneet säilyttää artikkeleilla niiden alkuperäiset kirjoittajat. Jos olet ainoa kirjoittaja sivustollasi, olet selvillä vesillä. Useimmissa tapauksissa säilyttäminen onnistuu. Jos kirjoittajan nimeä ei tietokantojen erojen takia kuitenkaan voida varmistaa, artikkelin kirjoittajaksi merkitään sinun ylläpitotunnuksesi.

en: Textpattern Database Name:
fi: Textpattern-tietokannan nimi:

en: Users
fi: Käyttäjät

en: You have already setup WordPress and have been assigned an administrative login and password.  Forget it.  You didn&#8217;t have that login in Textpattern, why should you have it here?  Instead we have taken care to import all of your users into our system.  Unfortunately there is one downside.  Because both WordPress and Textpattern uses a strong encryption hash with passwords, it is impossible to decrypt it and we are forced to assign temporary passwords to all your users.  <strong>Every user has the same username, but their passwords are reset to password123.</strong>  So <a href="%1$s">log in</a> and change it.
fi: Olet jo asentanut WordPressin ja saanut pääkäyttäjätunnuksen ja salasanan. Unohda se. Sinulla ei ollut sitä tunnusta Textpatternissa, joten miksi sitä tulisi olla täälläkään? Sen sijaan olemme huolehtineet kaikkien käyttäjätunnusten tuonnista tähän järjestelmään. Valitettavasti on olemassa yksi ongelma: koska sekä WordPress että Textpattern käyttävät vahvaa salasanojen suojausta, on mahdotonta siirtää salasanoja. Kaikille käyttäjille on annettu uusi väliaikainen salasana. <strong>Jokaisen käyttäjän käyttäjätunnus on sama kuin ennen, mutta salasanaksi on asetettu password123.</strong> Joten <a href="%1$s">kirjaudu heti järjestelmään</a> ja vaihda salasanasi.

en: Importing Links...
fi: Tuodaan linkit...

en: Preserving Authors
fi: Kirjoittajien säilyttäminen

en: Welcome to WordPress.  We hope (and expect!) that you will find this platform incredibly rewarding!  As a new WordPress user coming from Textpattern, there are some things that we would like to point out.  Hopefully, they will help your transition go as smoothly as possible.
fi: Tervetuloa WordPressiin. Toivomme (ja odotamme!), että tämän järjestelmän käyttö on sinusta uskomattoman palkitsevaa! Haluamme kiinnittää Textpattern-järjestelmästä siirtyvien uusien WordPress-käyttäjien huomion erityisesti seuraaviin seikkoihin. Toivottavasti ne varmistavat mahdollisimman sujuvan siirtymisen.

en: No Links to Import!
fi: Ei tuotavia linkkejä!

en: Textpattern Database Host:
fi: Textpattern-tietokannan palvelin:

en: Textpattern Table prefix (if any):
fi: Textpattern-taulukoiden etuliite (jos käytössä):

en: Import categories, users, posts, comments, and links from a TextPattern blog.
fi: Tuo kategoriat, käyttäjät, artikkelit, kommentit ja linkit TextPattern-blogista.

en: <a href="http://wordpress.org/support/">The WordPress support forums</a>
fi: <a href="http://fi.forums.wordpress.org">WordPressin tukipalstat</a>

en: Importing Comments...
fi: Tuodaan kommentit...

en: Done! <strong>%1$s</strong> comments imported.
fi: Valmis! <strong>%1$s</strong> kommenttia tuotu.

en: WordPress Resources
fi: WordPress-resursseja

en: Also, since you&#8217;re coming from Textpattern, you probably have been using Textile to format your comments and posts.  If this is the case, we recommend downloading and installing <a href="http://www.huddledmasses.org/category/development/wordpress/textile/">Textile for WordPress</a>.  Trust me... You&#8217;ll want it.
fi: Koska olet tulossa Textpatternista, olet luultavasti käyttänyt Textile-muotoilua artikkeleissa ja kommenteissa. Jos olet, suosittelemme, että lataat ja asennat <a href="http://www.huddledmasses.org/category/development/wordpress/textile/">Textile-lisäosan WordPressiin</a>. Usko pois... Oikeasti kannattaa.

en: Textpattern Database Password:
fi: Textpattern-tietokannan salasana:

en: Importing Categories...
fi: Tuodaan kategoriat...

en: Finally, there are numerous WordPress resources around the internet.  Some of them are:
fi: Internetissä on myös lukuisia WordPressiä käsitteleviä sivuja. Tässä pari linkkiä:

en: Import Users
fi: Tuo käyttäjät

en: Import Posts
fi: Tuo artikkelit

en: Import Comments
fi: Tuo kommentit

en: Import Links
fi: Tuo linkit

en: Finish
fi: Valmis

en: wordpressdotorg
fi: wordpresspisteorg

en: TextPattern Importer
fi: TextPattern-tuontiohjelma

en: Textpattern Database User:
fi: Textpattern-tietokannan käyttäjätunnus:

en: No Comments to Import!
fi: Ei tuotavia kommentteja!

en: Done! <strong>%1$s</strong> posts imported.
fi: Valmis! <strong>%1$s</strong> artikkelia tuotu.

en: Importing Posts...
fi: Tuodaan artikkelit...

en: No Users to Import!
fi: Ei tuotavia käyttäjiä!

en: Done! <strong>%1$s</strong> users imported.
fi: Valmis! <strong>%1$s</strong> käyttäjää tuotu.

en: Importing Users...
fi: Tuodaan käyttäjät...

en: No Categories to Import!
fi: Ei tuotavia kategorioita!

en: Done! <strong>%1$s</strong> category imported. | Done! <strong>%1$s</strong> categories imported.
fi[0]: Valmis! Tuotiin <strong>%1$s</strong> kategoria.
fi[1]: Valmis! Tuotiin <strong>%1$s</strong> kategoriaa.

en: Import
fi: Tuo

en: Your Textpattern Configuration settings are as follows:
fi: Textpattern-asetukset:

en: This has not been tested on previous versions of Textpattern.  Mileage may vary.
fi: Tätä tuontiohjelmaa ei ole testattu Textpattern-ohjelman aikaisemmilla versioilla. Toimivuus voi vaihdella.

en: Howdy! This imports categories, users, posts, comments, and links from any Textpattern 4.0.2+ into this site.
fi: Moikka tämä tuontiohjelma tuo käyttäjät, artikkelit, kommentit ja linkit mistä tahansa Textpattern 4.0.2+-blogista tälle sivustolle.

en: Steps may take a few minutes depending on the size of your database. Please be patient.
fi: Vaiheiden suoritus voi viedä muutamia minuutteja tietokantasi koosta riippuen. Ole hyvä ja odota rauhallisesti.

en: Import Textpattern
fi: Textpattern-tuonti

en: That&#8217;s it! What are you waiting for? Go <a href="%1$s">log in</a>!
fi: Se siitä! Mitä oikein odotat? <a href="%1$s">Kirjaudu sisään</a>!

en: <a href="http://codex.wordpress.org/">The Codex (In other words, the WordPress Bible)</a>
fi: <a href="http://codex.wordpress.org/">Codex (tosin sanoen WordPress-raamattu)</a>
